Makijaż – nieco ważnych wskazówek

Wybieramy barwę podkładu.

Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie zaakcentują defekty naszej skóry.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i myślisz, że absolutnie nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

https://www.makijaz.info.pl/trening-wima-hofa-cwiczenia-pompki-i-plan-treningu/

Author: admin