Wspaniała roślina – lawenda

Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin pochodzących z rewiru Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła dużą popularność jako roślina lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim ujmujące kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Author: admin