Trochę wiadomości o witaminie A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, dlatego była toż pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, że witamina A posiada sporo zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a także pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Natomiast witamina I jest nie jedynie wchłaniana bezpośrednio, ale istnieje też wytwarzana przez organizm poprzez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może przekształcić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach i warzywach, zwłaszcza w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, iż spożywanie zbyt dużej liczbie czystej witaminy A może być toksyczne. Ważne jest, ażeby nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci i innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A może być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, jaką można spożyć. Dlatego wskazane jest, ażeby skoncentrować się na zdobyciu jak największej ilości beta-karotenu, który organizm może przekształcić w witaminę A, zamiast spożywać wielkie ilości czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/

Dużo osób pamięta, jak powiedziano im, że jedzenie wielkiej ilości marchwi pomaga widzieć w ciemności oraz jest toż zrobione witaminą A, jaka jest produkowana z wysokiego poziomu beta karotenu, który znajduje się w warzywach. Inne pokarmy, które posiadają wysoki poziom beta karotenu, który można przekształcić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest stosowany nie jedynie do tworzenia witaminy A, ale sam w sobie jest silnym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, ponieważ nadmiar po przemianie w witaminę I jest stosowany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga także zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a także naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, ażeby zapobiec infekcji. Dzieci również potrzebują dużo witaminy A, żeby pomóc ich kościom oraz zębom w prawidłowym rozwoju.

Author: admin